Ogłoszenia

Dialog techniczny, którego przedmiotem będzie uzyskanie przez Zapraszającego informacji na temat realizacji projektu „Zdawanie egzaminów prawniczych w wersji elektronicznej”.

2015-05-05

Departament Informatyzacji i Rejestrów Sądowych (zwany dalej Zapraszającym lub DIRS) informuje, że prowadzi dialog techniczny, którego przedmiotem będzie uzyskanie przez Zapraszającego informacji na temat realizacji projektu „Zdawanie egzaminów prawniczych w wersji elektronicznej”.

Wszystkie podmioty zainteresowane uczestniczeniem w przedsięwzięciu, posiadające doświadczenie w pracach będących przedmiotem zamierzonego zamówienia publicznego i zainteresowane udziałem w dialogu technicznym są proszone o zgłoszenie tego zamiaru wraz z podaniem wszystkich informacji znajdujących się we wniosku stanowiącym załącznik do niniejszego zaproszenia.

1. Nazwa i adres Zapraszającego
Ministerstwo Sprawiedliwości
Departament Informatyzacji i Rejestrów Sądowych
ul. Czerniakowska 100
00-454 Warszawa

2. Uczestnicy dialogu technicznego

Uczestnikiem dialogu technicznego może być każdy podmiot działający w branży informatycznej, który udokumentuje, poprzez złożenie referencji, należyte wykonanie jednorazowej usługi informatycznej odpowiadającej swoim rodzajem przedmiotowi Dialogu technicznego, zrealizowanej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu do składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym, a jeżeli okres prowadzenia działalności przez podmiot jest krótszy – w tym okresie, dla co najmniej 1000 użytkowników. Wartość ww. usługi przekroczyła 300 000 zł.

Liczba referencji oraz wielkość usługi będą stanowiły istotne kryterium wyboru Uczestników Dialogu.

Uczestnik dialogu, we wniosku o dopuszczenie, powinien uzasadnić Zapraszającemu przystąpienie do dialogu technicznego poprzez opisanie np. nabytych kompetencji, potencjału technicznego itp.

3. Przedmiot dialogu technicznego

Zapraszający zamierza przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem będzie umożliwienie zdawania egzaminów prawniczych (tj. egzaminu adwokackiego, radcowskiego, komorniczego i notarialnego) przy pomocy rozwiązania informatycznego.

W związku z powyższym Zapraszający, w toku dialogu zamierza pozyskać wiedzę w zakresie optymalnego zdefiniowania Opisu Przedmiotu Zamówienia, Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i warunków umowy.

W ramach dialogu technicznego oczekuje się:

  1. Przedstawienia rozwiązania informatycznego, dzięki któremu możliwe będzie zdawanie egzaminów prawniczych w wersji elektronicznej.
  2. Przedstawienia i omówienia kryteriów, które powinien spełniać wykonawca zamówienia.
  3. Przedstawienia i omówienia harmonogramu realizacji przedsięwzięcia wraz z określeniem liczby osób/zespołów gwarantujących wykonanie zamówienia ze strony potencjalnego wykonawcy w założonym terminie.
  4. Omówienia proponowanego rozwiązania informatycznego z uwzględnieniem sprzętu, na którym będzie możliwe zdawanie egzaminów prawniczych. Zaproponowane rozwiązanie musi być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.
  5. Przedstawienia i omówienia przykładowych specyfikacji proponowanych urządzeń.
  6. W przypadku przedstawienia propozycji innych niż dotychczasowa „Aplikacja do zdawania egzaminów prawniczych” (o której mowa w Załączniku Nr 3) - analiza i dyskusja na temat kosztów i korzyści proponowanego rozwiązania.
  7. Przedstawienie, o ile to konieczne, propozycji zmian przepisów prawa wyłącznie w zakresie obsługi informatycznej egzaminów prawniczych.
  8. Przedstawienia szacunkowych kosztów realizacji przedsięwzięcia.
  9. Przedstawienia propozycji głównych elementów przyszłego zamówienia w zakresie SIWZ (tj. przykładowych warunków udziału w postępowaniu i pozacenowych kryteriów oceny ofert), OPZ i warunków umowy.


Zapraszający wyznaczy terminy spotkań z Uczestnikami dialogu w okresie od 26 maja 2015 r. do 29 maja 2015 r.

4. Zasady prowadzenia dialogu technicznego

  • A. Niniejszy dialog techniczny prowadzony jest w oparciu o przepisy art. 31a -31c ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.)

  • B. Szczegółowe zasady prowadzenia postępowania określone zostały w Regulaminie prowadzenia dialogu technicznego (Załącznik nr 1), opublikowanym na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości - https://arch-bip.ms.gov.pl

  • C. Dialog techniczny jest prowadzony w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie potencjalnych podmiotów w nim uczestniczących oraz oferowanych przez nich rozwiązań. Dialog ma na celu pozyskanie informacji do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia w zakresie wystarczającym dla wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszający zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia dialogu z podmiotami, które zostaną wybrane na podstawie ustalonych kryteriów. Dialog techniczny prowadzony będzie oddzielnie z każdym z podmiotów w terminach określonych przez Zapraszającego.

  • D. Zapraszający sporządzi z dialogu pisemny protokół. Zapraszający zastrzega sobie możliwość rejestracji audio przebiegu dialogu.

  • E. Pożądany przez Zapraszającego termin zakończenia dialogu technicznego to 60 dni roboczych od dnia ogłoszenia o jego rozpoczęciu. Termin prowadzenia dialogu technicznego może ulec wydłużeniu w przypadku nieosiągnięcia celów określonych w przedmiocie dialogu technicznego. O fakcie przedłużenia terminu zostaną powiadomione podmioty uczestniczące w dialogu technicznym.

  • F. Podmioty zainteresowane dialogiem otrzymają zaproszenie do udziału w dialogu, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. Za udział w dialogu technicznym podmioty w nim uczestniczące nie otrzymują wynagrodzenia. O zakończeniu dialogu Zapraszający niezwłocznie informuje uczestniczące w nim podmioty. Dialog prowadzony będzie w języku polskim. Do dokumentów przedstawianych w innych językach powinno być załączone tłumaczenie na język polski podpisane przez podmiot uczestniczący w dialogu.

  • G. Dialog ma charakter jawny.

  • H. Poprzez udział w dialogu technicznym podmioty w nim uczestniczące udzielają bezwarunkowej zgody na wykorzystanie przekazywanych informacji na potrzeby przygotowania specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a w szczególności opisu przedmiotu zamówienia.

  • I. Niniejsze ogłoszenie nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani nie jest ogłoszeniem o zamówieniu w rozumieniu przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), w szczególności w trybie dialogu konkurencyjnego.

  • J. Niniejsze ogłoszenie nie jest również ogłoszeniem postępowania na wybór partnera prywatnego w rozumieniu Ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, ani na wybór koncesjonariusza w rozumieniu Ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.

  • K. Udział w dialogu technicznym nie jest warunkiem ubiegania się w przyszłości o jakiekolwiek zamówienie publiczne.

6. Wskazanie miejsca i terminu składania wniosków o dopuszczenie do dialogu technicznego

Wnioski o dopuszczenie do dialogu technicznego można składać:

(1) drogą elektroniczną na adres: aneta.marcinkiewicz@ms.gov.pl.
Proszę o umieszczenie w tytule wiadomości zwrotu: „Dialog techniczny AZEP”;

(2) faksem na numer: 22 39 76 435;

(3) osobiście w siedzibie DIRS, Warszawa,  ul. Czerniakowska 100, pok. 332;

(4) Termin składania wniosków: do dnia  12 maja 2015 r., do godz. 15:00.

Zapraszający dopuszcza składanie wniosków (wraz z załącznikami) w formie skanów lub faksów oryginałów dokumentów.

 7. Warunki udziału w dialogu technicznym

  • A. Podmioty zainteresowane udziałem w dialogu technicznym składają wniosek o dopuszczenie do dialogu technicznego.

  • B. Wzór wniosku o dopuszczenie do dialogu technicznego (Załącznik nr 2) został opublikowany na stronie internetowej https://arch-bip.ms.gov.pl/pl/ogloszenia

  • C.  Podmioty, które są zainteresowane udziałem w dialogu technicznym, zobowiązane są do przedłożenia:

    • Aktualnego (wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania wniosków o udział w dialogu technicznym) odpisu z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej.

    • W przypadku, w którym w imieniu podmiotu działa przedstawiciel, którego upoważnienie do reprezentacji nie wynika bezpośrednio z przedstawionego odpisu, przedstawiciel jest zobowiązany do przedłożenia, przed przystąpieniem do dialogu, stosownego oryginału pełnomocnictwa. Podpisy mocodawcy muszą zostać złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Dokument pełnomocnictwa należy przedstawić w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność przez notariusza.

  • D. Wszelka korespondencja będzie prowadzona wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik.

  • E. Wniosek o dopuszczenie do dialogu technicznego bezwzględnie winien zawierać następujące dane: nazwę/imię i nazwisko zainteresowanego podmiotu, adres jego siedziby, wskazanym jest także podanie adresu e-mail zainteresowanego podmiotu, a także numeru telefonu i faksu.

  • F. Wniosek winien zostać sporządzony w formie pisemnej, w języku polskim. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że osoba (osoby) podpisująca wniosek jest upoważniona do reprezentowania zainteresowanego podmiotu. Dopuszcza się składanie wniosków oraz załączników w formie faksów lub skanów oryginałów dokumentów.

  • G. Do uczestnictwa w Dialogu technicznym zostanie zaproszonych nie więcej niż 10 (dziesięciu) Uczestników, którzy w odpowiedzi na niniejsze Ogłoszenie złożą w określonym terminie komplet wymaganych dokumentów, w tym prawidłowo wypełniony Wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym i spełnią warunki określone przez Zapraszającego w niniejszym Ogłoszeniu.

  • H. Jeżeli liczba podmiotów zainteresowanych udziałem w dialogu technicznym, które spełnią warunki udziału w dialogu technicznym będzie większa niż 10 (dziesięć), Zapraszający zaprosi do dialogu technicznego podmioty, które zrealizowały największą liczbę projektów, o których mowa w pkt. 2 niniejszego Ogłoszenia.

  • I. W przypadku, gdy dwóch lub więcej Uczestników zrealizuje taką samą liczbę zamówień (projektów) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi dialogu technicznego, decydujące znaczenie dla kwalifikacji (zaproszenia do udziału w dialogu), będzie miała łączna wartość wszystkich zamówień.

Załączniki:
Załącznik nr 1 Regulamin dialogu technicznego.
Załącznik nr 2 Wniosek o dopuszczenie do dialogu technicznego.
Załącznik nr 3 Prezentacja dotychczasowej Aplikacji do zdawania egzaminów prawniczych.

powrót do listy aktualności

O dokumencie