Ogłoszenia

Ogłoszenie o dialogu technicznym poprzedzającym ogłoszenie postępowania w sprawie wyboru wykonawcy przedsięwzięcia polegającego na rozszerzeniu funkcjonalności Zintegrowanego Systemu Rachunkowości i Kadr (ZSRK) o procesy dotyczące obsługi należności sądowych i wykonywania orzeczeń sądowych w obszarze grzywien i innych kar pieniężnych

2013-09-24

Departament Budżetu i Efektywności Finansowej Ministerstwa Sprawiedliwości (zwany dalej Zapraszającym lub DB) informuje, że prowadzi dialog techniczny poprzedzający udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem będzie rozszerzeniu funkcjonalności ZSRK o procesy dotyczące obsługi należności sądowych i wykonywania orzeczeń sądowych w obszarze grzywien i innych kar pieniężnych realizowanego w ramach zadania 1. Opracowanie jednolitych zasad rachunkowości dla sądów; wdrożenie systemu informatycznego rachunkowości i systemu zarządzania kadrami w sądach” projekt „Zwiększenie efektywności realizacji zadań przez jednostki wymiaru sprawiedliwości” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Wszystkie podmioty zainteresowane uczestniczeniem w przedsięwzięciu, posiadające doświadczenie w pracach będących przedmiotem zamierzonego zamówienia publicznego i zainteresowane udziałem w dialogu technicznym są proszone o zgłoszenie tego zamiaru wraz z podaniem wszystkich informacji znajdujących się we wniosku stanowiącym załącznik do niniejszego zaproszenia.
 
1. Nazwa i adres Zapraszającego
Ministerstwo Sprawiedliwości
Departament Budżetu i Efektywności Finansowej
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa
 
2. Uczestnicy dialogu technicznego
Uczestnikami dialogu technicznego mogą być podmioty, które w należyty sposób wdrożyły w ciągu ostatnich pięciu lat:
  • 1) system obsługujący należności sądowe w co najmniej trzech sądach
  • lub
  • 2) jeden z następujących modułów systemu SAP: FI lub SAP FI CA lub SAP PSCD w co najmniej jednej jednostce.
 
3. Przedmiot dialogu technicznego
Zapraszający zamierza przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem będzie rozszerzeniu funkcjonalności ZSRK o procesy dotyczące obsługi należności sądowych i wykonywania orzeczeń sądowych w obszarze grzywien i innych kar pieniężnych poprzez:
  • 1) budowę i osadzenie na szynie ESB: SAP – PI usług dla komunikacji pomiędzy systemem ZSRK zrealizowanym w technologii SAP (moduł PSCD) oraz systemami obsługującymi należności sądowe w celu zasilenia systemu ZSRK danymi w zakresie dochodów budżetowych oraz zwrotnego przekazania informacji o wpłatach;
  • 2) uruchomienie Interfejsu B2B łączącego Zintegrowany System Księgowy NBP z ZSRK, umożliwiającego bezpośrednie przekazywanie do NBP zleceń płatniczych oraz przekazywanie lub odbieranie innych komunikatów związanych z prowadzeniem rachunku dochodów i wydatków budżetowych;
  • 3) uruchomienie obsługi przez ZSRK dla poszczególnych należności sądowych (kart dłużników) rachunków analitycznych prowadzonych w ramach rachunku dochodów budżetowych.  
 
Zapraszający, w toku dialogu zamierza pozyskać wiedzę w zakresie:
  • a) optymalnego sposobu zdefiniowania usług
  • b) określenia sposobu implementacji usług w systemach należności sądowych oraz systemie ZSRK
  • c) zapewnienia usługom wymaganego poziomu bezpieczeństwa
  • d) kompetencji Wykonawcy koniecznych dla realizacji Zamówienia
  • e) oczekiwanych kompetencji po stronie Zamawiającego
  • f) innych istotnych elementów opisu przedmiotu zamówienia
  • g) proponowanego harmonogramu prac
  • h) szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia
 
Zapraszający oczekuje, iż Uczestnik przedstawi, wykorzystując standardy oraz najlepsze praktyki, plan realizacji Zamówienia. W tym celu Zapraszający skieruje do podmiotów, które spełnią warunki udziału w dialogu:
  • a) opis biznesowych scenariuszy przepływu informacji pomiędzy integrowanymi systemami;
  • b) specyfikację modelu danych przechowywanych w PSCD;
  • c) dokumentację interfejsu B2B NBP;
  • d) syntetyczny opis systemów należności sądowych (w tym zastosowanych technologii)
  • e) formularz zawierający do 50 szczegółowych pytań, na których odpowiedzi winien udzielić Uczestnik przed spotkaniem.
  • f) formularz szacowania wartości zamówienia – do wypełnienia przez Uczestnika do dnia spotkania.
 
Zapraszający wyznaczy terminy spotkań z Uczestnikami dialogu w okresie od 7.10.2013 do 25.10.2013. Wypełniony formularz, o którym mowa w pkt d) winien być dostarczony Zapraszającemu nie później niż 2 dni przed wyznaczonym terminem spotkania, a formularz szacowania wartości zamówienia w dzień spotkania.
 
4. Zasady prowadzenia dialogu technicznego
  • A. Niniejszy dialog techniczny prowadzony jest w oparciu o przepisy art. 31a -31c ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.)
  • B. Szczegółowe zasady prowadzenia postępowania określone zostały w Regulaminie prowadzenia dialogu technicznego poprzedzającego polegającego na rozszerzeniu funkcjonalności Zintegrowanego Systemu Rachunkowości i Kadr (ZSRK) o procesy dotyczące obsługi należności sądowych i wykonywania orzeczeń sądowych w obszarze grzywien i innych kar pieniężnych (Załącznik nr 1), opublikowanym na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości - https://arch-bip.ms.gov.pl
  • C. Dialog techniczny jest prowadzony w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie potencjalnych podmiotów w nim uczestniczących oraz oferowanych przez nich rozwiązań. Dialog ma na celu pozyskanie informacji do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia w zakresie wystarczającym dla wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia dialogu z podmiotami, które zostaną wybrane na podstawie ustalonych kryteriów. Dialog techniczny prowadzony będzie oddzielnie z każdym z podmiotów w terminach określonych przez DB.
  • D. Zapraszający sporządzi z dialogu pisemny protokół. Zapraszający zastrzega sobie możliwość rejestracji audio przebiegu dialogu.
  • E. Pożądany przez Zapraszającego termin zakończenia dialogu technicznego to 30 dni roboczych od dnia ogłoszenia o jego rozpoczęciu. Termin prowadzenia dialogu technicznego może ulec wydłużeniu w przypadku nie osiągnięcia celów określonych w przedmiocie dialogu technicznego. O fakcie przedłużenia terminu zostaną powiadomione podmioty uczestniczące w dialogu technicznym.
  • F. Podmioty zainteresowane dialogiem otrzymają zaproszenie do udziału w dialogu, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. Za udział w dialogu technicznym podmioty w nim uczestniczące nie otrzymują wynagrodzenia. O zakończeniu dialogu DB niezwłocznie informuje uczestniczące w nim podmioty. Dialog prowadzony będzie w języku polskim. Do dokumentów przedstawianych w innych językach powinno być załączone tłumaczenie na język polski podpisane przez podmiot uczestniczący w dialogu.
  • G. Dialog będzie miał charakter jawny.
  • H. Poprzez udział w dialogu technicznym podmioty w nim uczestniczące udzielają bezwarunkowej zgody na wykorzystanie przekazywanych informacji na potrzeby przygotowania specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a w szczególności opisu przedmiotu zamówienia.
  • I. Niniejsze ogłoszenie nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani nie jest ogłoszeniem o zamówieniu w rozumieniu przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), w szczególności w trybie dialogu konkurencyjnego.
  • J. Niniejsze ogłoszenie nie jest również ogłoszeniem postępowania na wybór partnera prywatnego w rozumieniu Ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, ani na wybór koncesjonariusza w rozumieniu Ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.
  • K. Udział w dialogu technicznym nie jest warunkiem ubiegania się w przyszłości o jakiekolwiek zamówienie publiczne.
 
6. Wskazanie miejsca i terminu składania wniosków o dopuszczenie do dialogu technicznego
Wnioski o dopuszczenie do dialogu technicznego można składać:
(1) drogą elektroniczną na adres: Malgorzata.Golynska@ms.gov.pl;
(2) faksem na numer: 22 52-12-570;
(3) osobiście w siedzibie DB, Al. Ujazdowskie 11, pok. 146;
(4) Termin składania wniosków: do dnia 30.09.2013 r., do godz. 15.00.
 
Zapraszający dopuszcza składanie wniosków (wraz z załącznikami) w formie skanów lub faksów oryginałów dokumentów.
 
7. Warunki udziału w dialogu technicznym
  • A. Podmioty zainteresowane udziałem w dialogu technicznym składają wniosek o dopuszczenie do dialogu technicznego.
  • B. Wzór wniosku o dopuszczenie do dialogu technicznego (Załącznik nr 2) został opublikowany na stronie internetowej https://arch-bip.ms.gov.pl/pl/ogloszenia
  • C.  Podmioty, które są zainteresowane udziałem w dialogu technicznego, zobowiązane są do przedłożenia:
  • Aktualnego (wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania wniosków o udział w dialogu technicznym) odpisu z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej.
  • W przypadku, w którym w imieniu podmiotu działa przedstawiciel, którego upoważnienie do reprezentacji nie wynika bezpośrednio z przedstawionego odpisu, przedstawiciel jest zobowiązany do przedłożenia, przed przystąpieniem do dialogu, stosownego oryginału pełnomocnictwa. Podpisy mocodawcy muszą zostać złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Dokument pełnomocnictwa należy przedstawić w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność przez notariusza.
  • D. Wszelka korespondencja będzie prowadzona wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik.
  • E. Wniosek o dopuszczenie do dialogu technicznego bezwzględnie winien zawierać następujące dane: nazwę/imię i nazwisko zainteresowanego podmiotu, adres jego siedziby, wskazanym jest także podanie adresu e-mail zainteresowanego podmiotu, a także numeru telefonu i faksu.
  • F. Wniosek winien zostać sporządzony w formie pisemnej, w języku polskim. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że osoba (osoby) podpisująca wniosek jest upoważniona do reprezentowania zainteresowanego podmiotu. Dopuszcza się składanie wniosków oraz załączników w formie faksów lub skanów oryginałów dokumentów.
 
Załączniki:
powrót do listy aktualności

O dokumencie