Ogłoszenia

Delegowanie sędziów do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości

2009-02-12
Uprzejmie Państwa informujemy, iż Departament Organizacyjny planuje delegowanie do pracy w Wydziale Adwokatury, Radców Prawnych i Doradców Podatkowych sędziego specjalisty z zakresu prawa cywilnego lub karnego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z funkcjonowaniem adwokatury, radcami prawnymi i doradcami podatkowymi.Potrzeba takiej delegacji wynika z konieczności wykonania zadań, przewidzianych dla Ministra Sprawiedliwości w ustawach:
- z dnia 26 maja 1982 r. - Prawo o adwokaturze ( Dz. U. z 2002 r. Nr 123, poz. 1058 z późn. zm.),
- z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 123, poz. 1059 z późn. zm.),
- z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (Dz. U. z 2008 r. Nr 73, poz. 443 z późn. zm.).
Z uwagi na powyższe zwracam się do Państwa Prezesów z prośbą o przekazanie powyższej informacji, sędziom sądów okręgowych i rejonowych, którzy byliby zainteresowani przedmiotową delegacją.
Byłbym także wdzięczny za wszelkie Państwa propozycje, rekomendujące sędziów do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości, których delegowanie nie zaburzy pracy danego Wydziału.
Sędzia delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości, jeżeli nie zamieszkuje w Warszawie, ma prawo do:
- zwrotu kosztów zamieszkania, jeżeli odległość od miejsca zamieszkania przekracza 60 km tj. kwoty 2.240,13 zł. lub do nieodpłatnego zakwaterowania,
- zwrotu kosztów przejazdu, diety, ryczałtu na pokrycie kosztów dojazdu środkami komunikacji miejscowej,
- dodatku funkcyjnego,
- dodatku specjalnego.

Sędziowie zainteresowani delegowaniem do Departamentu Organizacyjnego, mogą zgłaszać swoje kandydatury do Pana Prokuratora Jacka Winkiela zatrudnionego w Wydziale Adwokatury, Radców Prawnych i Doradców Podatkowych (nr tel. 0-22, 23 - 90 - 533, mail: Winkiel @ ms. gov.pl).
powrót do listy aktualności

O dokumencie